Diagnostyka leczenie chorób stóp i paznokci
780 084 080

Podologia

Plastyka wałów paznokciowych

Plastyka wałów okołopaznokciowych to zabieg dedykowany pacjentom z nawracającym stanem zapalnym wałów oraz ich przerostem spowodowanym wrastaniem płytki paznokciowej.

Zabieg jest całkowicie bezpieczny i skuteczny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Metoda ta jest przeznaczona dla osób, u których wcześniejsze metody korekcji wrastających paznokci nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Polega na usunięciu wałów paznokciowych z powodu wrastania paznokci. Celem zabiegu jest usunięcie zmienionych zapalnie, wybujałych tkanek miękkich w obrębie paznokcia. Dzięki niemu płytka paznokciowa uzyskuje nowy tor wzrostu w nowych wałach, znikają dolegliwości bólowe oraz stany zapalne towarzyszące wrastającym paznokciom.

Wrastający paznokieć stanowi jedno z najczęstszych schorzeń stopy, z jakim trafiają pacjenci do gabinetów podologicznych. Jedną z przyczyn wrastania paznokci jest przerost wałów okołopaznokciowych. Jest on najczęściej spowodowany powtarzającym się stanem zapalnym wałów paznokciowych. Wycięcie takich wałów powoduje trwałe pozbycie się problemu wrastających paznokci. Zmieniona tkanka jest usuwana, płytka paznokciowa nie ulega naruszeniu, inaczej niż w klasycznych metodach chirurgicznego usunięcia całości lub części płytki.
Zabieg trwa około godzinę. Szwy zakładane są na okres dwóch tygodni, jednak pacjent od początku może prawidłowo funkcjonować.

Zadzwoń do nas

780 084 080

Twój plan leczenia jest zaprojektowany z myślą o stałym postępie, a każda faza jest szybko wdrażana.

Zadzwoń