
Podologia
Rekonstrukcja paznokci
Rekonstrukcja płytki paznokcia pozwala na odbudowę uszkodzonej, zdeformowanej płytki. Wykonuje się w przypadku urazu lub braku części paznokcia w wyniku urazu mechanicznego, procesu chorobowego, źle dopasowanym obuwiem.
Uszkodzenia mechaniczne są najczęściej spowodowane mocnym uderzeniem w palec, gdzie wraz z usunięciem krwiaka podpaznokciowego schodzi cały lub część paznokcia. W zmianach chorobowych najczęściej dochodzi do ubytków na paznokciach grzybiczych oraz paznokciach gdzie płytka odkleja się od łożyska (onycholiza).
We wszystkich przypadkach można zrobić rekonstrukcję. Kiedy chcemy zabezpieczyć odsłonięte łożysko paznokcia (tkankę, do której przyrasta paznokieć), podczas prowadzenia terapii wrastających paznokci lub po doznanym urazie mechanicznym. We wszystkich tych przypadkach jest to wskazane, aby uszkodzone i zbyt krótkie paznokcie nie były podrażniane w obuwiu, gdyż może to doprowadzić do bolesnych stanów zapalnych. Im wcześniej rozpoczniemy proces odbudowy płytki paznokcia, tym bezpieczniej i szybciej zostanie on zakończony.
Współczesna technologia pozwala na rekonstrukcję płytki paznokciowej i skuteczne ukrycie posiadanych mankamentów. Zrekonstruowany, odpowiednio zabezpieczony paznokieć nie powinien sprawiać problemów po zakończonej terapii. Kontrolne wizyty oraz właściwa, świadoma pielęgnacja pozwolą nam uporać się z problemem raz na zawsze.
Normalny, naturalny proces wzrostu całej płytki paznokciowej trwa nawet do roku. W praktyce podologicznej stosowane są jednak preparaty, które przyspieszają wzrost oraz zabezpieczają zarówno łożysko, jak i paznokieć przed zakażeniem. Jeżeli chodzi o czas terapii w przypadku rekonstrukcji paznokcia jest on indywidualny dla każdego pacjenta. Zdarza się bowiem tak, że rekonstrukcji ulega zaledwie niewielka część płytki, a problem rozwiązać można nawet podczas pierwszej wizyty.
Zadzwoń do nas
780 084 080
Twój plan leczenia jest zaprojektowany z myślą o stałym postępie, a każda faza jest szybko wdrażana.