Diagnostyka leczenie chorób stóp i paznokci
780 084 080

Wkładki ortopedyczne

FootBalance to system dynamicznych wkładek, tworzonych indywidualnie do każdej stopy, system wywodzący się z branży medycznej. Na podstawie badania wykonuje się indywidualnie dopasowaną wkładkę, która wspiera stopę, pobudza mięśnie do rozwoju, a w konsekwencji poprawia łańcuch kinematyczny naszego ciała. Wkładki FootBalance to cały wachlarz rozwiązań dla Ciebie, których stabilność, amortyzacja i transfer mocy, zwiększają biomechaniczną efektywność organizmu i pozytywnie wpływają na stan zdrowia. Z wielu typów wkładek można uformować idealną dla Ciebie i dopasowaną do każdego buta. Można wybrać szerokość wkładki, amortyzację, grubość i sztywność, wszystko w zależności od wady stopy.

Wkładki zapobiegają takim dolegliwością jak:  ból pięty, zapalenie powięzi podeszwowej, ból pleców, choroba Haglunda Severa, stopa cukrzycowa, metatarsalgia, nadpronacja, choroba Mortona, ostrogi piętowe, palce młotkowate, haluksy, płaskostopie, kolano biegacza, kolano skoczka, supinacja, stopa wydrążona, zapalenie Achillesa, zespół mięśnia piszczelowego tylnego, modzele, przeciążenie stawów, odciski,  koślawość pięty, szpotawość pięty, ból kolan.

Co zapewniają nam wkładki FootBalace ?

 • dynamicznie wspierają sklepienie stopy, zapobiegając jej “rozleniwienu”
 • poprawiają funkcjonalną sprawność stopy
 • korygują łańcuch kinematyczny ciała i jego funkcjonowanie
 • zmniejszają zmęczenie podczas wysiłku i skracają czas regeneracji
 • pozwalają na poprawę wyników sportowych
 • dają lepsze czucie podłoża, lepsza reakcyjność i kontrolę
 • zapobiegają wydłużaniu się stopy i nadmiernemu “rozczłapywaniu” podczas obciążenia
 • stabilizują i odciążają piętę
 • zwiększają komfort – nie przejmują zapachu stopy, są przeciwalergiczne i antybakteryjne
 • dają wsparcie przy schorzeniach i urazach, a także jego prewencja przed kontuzjami
 • szerokie spektrum zastosowania dla każdej grupy wiekowej (od dziecka do osoby starszej)

Jak powstają spersonalizowane wkładki ortopedyczne FootBalance ?

ETAP 1. Wykonujemy komputerowe badanie stóp za pomocą podoskopu FootBalance. Obserwujemy prawidłowe ułożenie i nacisk stóp na podłoże oraz ułożenie Achillesa w trzech pozycjach. Wynik badania zostaje wydrukowany i przesłany na Państwa adres e-mailowy.
ETAP 2. Jeśli zdecydujesz się na dopasowane wkładki, wybieramy ich odpowiedni rozmiar oraz model – w zależności od potrzeb. Po jej nagrzaniu dopasowujemy je do kształtu stóp oraz układamy na specjalnej poduszce. Wkładka ortopedyczna gotowa zaledwie w kilka minut.

Celem FootBalance jest zapewnienie lepszego samopoczucia i poprawy kondycji stopy.
Na wstępie, oceniamy typ stopy na podstawie indywidualnego badania przeprowadzonego dzięki autorskiemu systemowi analizy stopy FootBalance. Następnie, formujemy i dopasowujemy wkładki. Wkładki zapewniają podparcie stopie w prawidłowym ułożeniu i pomagają zniwelować częste nieprawidłowości w ustawieniu podudzia, zapewniając solidną podstaw e dla całego ciała.
Oferujemy szeroką gamę produktów odpowiednich dla różnych typów stóp i właściwie każdej aktywności i dyscypliny sportowej.

100 % personalizowana wkładka Balance Narrow:

 •  wykonana z trwałej warstwy przeciwpotliwej, antyalergicznej, antybakteryjnej
 •  warstwa pochłaniająca i redukująca wstrząsy
 •  zawiera opatentowany mostek – rdzeń indywidualnie formowany do stopy, zapewniający dynamiczne wsparcie sklepienia stopy 
 •  bardzo wytrzymała warstwa spodnia, będąca fundamentem dla wkładek

100% Balance narrow są wkładkami bardzo uniwersalnymi o szerokim spektrum zastosowania, zaprojektowane głównie dla biegaczy ale świetnie spisują się w butach narciarskich, rolkach czy w butach rowerowych. Doskonałe również do chodzenia w butach na co dzień. Wkładki mają zastosowanie dla stóp o wąskiej pięcie, palce natomiast zostały zaprojektowane tak aby zmieścić się w szerokim zakresie obuwia. Dają stopie umiarkowane wsparcie i jednocześnie dużą elastyczność, dodając energii stopie przy każdym kroku, szczególnie podczas biegu lub chodu. Doskonałe dla zwiększenia komfortu w butach narciarskich i rowerowych, rolkach i łyżwach. Dynamiczne wsparcie sklepienia stopy odciąża stopy podczas aktywności, zmniejsza zmęczenie, zwiększa naturalna amortyzację i stabilizuje piętę. Zapobiega kontuzjom, zwiększa komfort i czucie podłoża.

100 % personalizowana wkładka Control:

 •  wykonana z trwałej warstwy przeciwpotliwej, antyalergicznej, antybakteryjnej
 •  warstwa pochłaniająca i redukująca wstrząsy
 •  zawiera opatentowany mostek – rdzeń indywidualnie formowany do stopy, zapewniający dynamiczne wsparcie sklepienia stopy 
 •  bardzo wytrzymała warstwa spodnia, będąca fundamentem dla wkładek

FootBalance 100% Control idealnie nadaje się do sportów wyczynowych, gdzie ważna jest szybkość reakcji podłoża. Smukła wkładka jest specjalnie zaprojektowana do wąskich butów w których jest stosunkowo mało przestrzeni. Football, buty narciarskie, łyżwy, rolki, buty biegowe startowe, kolce lekkoatletyczne, wąskie buty do chodzenia. To doskonały wybór dla tych, którzy chcą dynamicznego wsparcia o minimalistycznym charakterze. Kształt mostka wspierającego sklepienie stopy jest zoptymalizowany pod kątem dopasowanych butów i zapewnia solidne podparcie. Wkładka wyposażona jest w stabilizator pięty dla zwiększenia amortyzacji i stabilizacji pięty, co zapewnia lepszy transfer energii. Wyjątkowo cienka konstrukcja zapewnia lepsze wyczucie stopy i kontaktu z podłożem oraz nie zabiera przestrzeni w butach. Szerokość obszaru palców została zaprojektowana tak, aby pomieścić się w szerokiej gamie butów. 100% Control pomaga bardziej równomiernie rozłożyć masę ciała, zapewniając lepszą stabilizację, szybsze reakcje i czucie podłoża. Przez to będzie miała najlepsze zastosowanie w butach RACE (narty, rower, buty startowe) a także w wąskich butach na co dzień. Jest niezwykle lekka. 

100 % personalizowana wkładka Impact:

 • wykonana z trwałej warstwy przeciwpotliwej, antyalergicznej, antybakteryjnej
 • warstwa pochłaniająca i redukująca wstrząsy, dodatkowe elementy amortyzujące i perforacja dla lepszej oddychalności i suszenia
 • zawiera opatentowany mostek – rdzeń indywidualnie formowany do stopy, zapewniający dynamiczne wsparcie sklepienia stopy
 • bardzo wytrzymała warstwa spodnia, będąca fundamentem dla wkładek

FootBalance 100% Impact został opracowany z myślą o osobach, które uprawiają sporty halowe z dużą ilością skoków i lądowań oraz zmian kierunku biegu które dodatkowo obciążają stopy i kostki. Są to również idealne wkładki dla osób o dużej masie, potrzebujących odciążenia pięty lub przodostopia ( ostroga piętowa, zapalenie rozcięgna podeszwowego, choroba Mortona,) Te wkładki zapewniają doskonałe wsparcie i stabilność. Posiadają zwiększoną amortyzację wstrząsów na pięcie i pod głowami kości śródstopia z materiału PORON® XRD®, która pomaga zmniejszyć ewentualne urazy lub odciążyć już kontuzjowane miejsca. Amortyzacja pięty została specjalnie zaprojektowana tak, aby odciążać ją zgodnie z naturalnym jej ruchem, podczas gdy perforacja pod obszarem palców zapewnia wentylację i pomaga w suszeniu wkładek. Po uderzeniu cząsteczki PORON® XRD® High Performance Molecules tworzą wyjątkową osłonę ochronną i pochłaniają do 90% najbardziej intensywnej siły. Wkładki są dość grube więc należy to uwzględnić przy ich doborze. Z racji perforacji raczej nie nadają się do sportów zimowych. Doskonałe do sportów halowych, tenisa, sqasha, fitnessu, Crossfitu, leczenia kontuzji, okresu rekonwalescencji.

100 % personalizowana wkładka Medical Green:

 • wykonana z trwałej warstwy przeciwpotliwej, antyalergicznej, antybakteryjnej
 • warstwa pochłaniająca i redukująca wstrząsy, dodatkowe pianka amortyzująca Memory Foam
 • zawiera opatentowany mostek – rdzeń indywidualnie formowany do stopy, zapewniający dynamiczne wsparcie sklepienia stopy
 • bardzo wytrzymała warstwa spodnia, będąca fundamentem dla wkładek

Miękka wkładka FootBalance Medical Green posiada przeprojektowany mostek wspierający łuk stopy, który zapewnia lepszy balans, stabilizuje stopy i równomiernie rozkłada ciężar, aby zmniejszyć koncentrację obciążeń, szczególnie na pięcie. Sprężysta warstwa wierzchnia ze specjalnej tkaniny pomaga zapobiega nadmiernemu tarciu, dając uczucie komfortu pod stopami. Dodatkowo specjalny materiał Memory Foam zwiększa absorpcję wstrząsów i amortyzację zapewnią większą amortyzację i komfort na każdym kroku. Medical Green Soft został opracowany specjalnie dla wrażliwych stóp, które wymagają dodatkowego komfortu aby pomóc złagodzić objawy chorobowe związane z chorobami stóp, takimi jak reumatyzm i osteoporoza, choroba Mortona, zapalenie rozcięgna podeszwowego stopy, ostrogi piętowe. Medical Green Soft jest również odpowiednia dla pacjentów z cukrzycą w warunkach przedwrzodowych, jako środek zapobiegawczy aby dbać o dalsze zmniejszanie stanu chorobowego. Można ją również stosować jako wkładkę na co dzień i do uprawiania każdej aktywności.. Medical Green Soft jest również odpowiednia dla pacjentów z cukrzycą w warunkach przedwrzodowych, jako środek zapobiegawczy aby dbać o dalsze zmniejszanie stanu chorobowego. 

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Nasze referencje

Izabela

Serdecznie polecam!
W gabinecie czułam się komfortowo.
Zabieg przeprowadzono bardzo profesjonalnie, w sterylnych warunkach i przemiłej atmosferze.
Mogę szczerze polecić nowo otwarty gabinet w Tarnowie Podgórnym.

Beata

Polecam aby zadbać o stopy w Gabinecie Help, ponieważ jest tam profesjonalnie, miło i czysto.

Marlena

Jeździmy juz do Help Podologia rodzinnie ....na początek dzieci miały kłopot (kurzajka po basenie ), korzystaliśmy także z laseru który po długim naswietlaniu przyniósł rezultaty. Robilam wkładki specjalistyczne do obuwia biegowego oraz mój tata wkładkę dla osób o problemach diabetologicznych.

Sylwia

Z czystym sumieniem polecam gabinet Podologia Help! Zawsze fachowe podejście do sprawy. Doskonałe rozumienie potrzeb klienta. Miło, czysto i higieniczne. Polecam w 100% Pasja i profesjonalizm! 😀😀😀

Łukasz

Skorzystałem z uslug gabinetu Podologia Help w nowym oddziale w Tarnowie Podgórnym przy ul. Niklewicza 1. Borykałem sie z problemem grzybicy paznokci. Zabiegi w serii wykonane laserem Lunula wyprowadzily mnie z dolegliwosci. Jestem bardzo zadowolony ogromna wiedza Pani Elizy oraz checia niesienia pomocy. Zostalem pokierowany jak pielegnowac panzokcie w domu odpowiednimi preparatami. Z checia wracam do gabinetu aby skorzystac z pedicure medycznego dzieki ktoremu mam nienaganne stopy oraz ich kondycje.

Olivia

Dzięki wizycie w gabinecie dowiedziałam się jak dbać o stopy oraz jakich wkładek używać aby zapobiec rozwojowi płaskostopi. Dziś już nie wstydzę się swoich stóp ani nie mam z nimi żadnego problemu a wszystko dzięki wizycie w gabinecie pani Elizy.

Agata

Nareszcie spotkałam specjalistę, dla którego pacjent jest najważniejszy. Pani Eliza jest dociekliwa i analityczna, przy tym mega profesjonana i empatyczna. Pracuje na najnowocześniejszym sprzęcie, z preparatami świetnej jakości. Moje stopy nigdy nie czuły się lepiej, Dla mnie rewelacja. Polecam!

KASIA

Jako kosmetolog z ponad 10 letnim doświadczeniem zawodowym z przyjemnością oceniam wizytę w tym gabinecie podologicznym na 5 gwiazdek. Kompetentna pani podolog, profesjonalny sprzęt i kosmetyki. Z czystym sercem polecam i trzymam kciuki za dalszy rozwój. Do zobaczenia na kolejnej wizycie!

ANITA

Serdecznie polecam:
-Szybkie terminy
-Perfekcyja obsługa
-Bezbolesne zabiegi
-chodzę Juz od 4 lat serdecznie polecam

Łukasz

Skorzystałem z uslug Gabinetu Podologia Help w nowym oddziale w Tarnowie Podgórnym przy ul. Niklewicza 1. Borykałem sie z problemem grzybicy paznokci. Zabiegi w serii wykonane laserem Lunula wyprowadzily mnie z dolegliwosci. Jestem bardzo zadowolony ogromna wiedza Pani Elizy oraz checia niesienia pomocy. Zostalem pokierowany jak pielegnowac panzokcie w domu odpowiednimi preparatami. Z checia wracam do gabinetu aby skorzystac z pedicure medycznego dzieki ktoremu mam nienaganne stopy oraz ich kondycje.

Mariusz

Gorąco polecam wizytę u pani Elizy z moimi odciskami poradziła sobie szybko i sprawnie 🙂
a do tego koszt wizyty bardzo na TAK. 

Agata

Nareszcie spotkałam specjalistę, dla którego pacjent jest najważniejszy. Pani Eliza jest dociekliwa i analityczna, przy tym mega profesjonalna i empatyczna. Pracuje na najnowocześniejszym sprzęcie, z preparatami świetnej jakości. Moje stopy nigdy nie czuły się lepiej, Dla mnie rewelacja. Polecam!

Ewa

Miałam od wielu lat głębokie odciski na stopach, z którymi nie mogłam sobie poradzić i też nie mogli mi pomóc lekarze chirurdzy, każde wycięcie pogłębiało odciski w stopie. Zgłosiłam się do Pani Elizy - podologa z Lusówka , bardzo mi pomogła. Każdemu polecam ta specjalistkę , jest świetna i przede wszystkim profesjonalna.

Marta

W Podologia help bylem jakis rok temu w sprawie moich paznokci u duzych palców, które byly brzydkie, żółte i grube..wyglądały tak już od kilku lat. W gabinecie Pani zaproponowala leczenie grzybicy laserem lunula i do tego wyjasnila cala higiene i polecila preparaty. Pani uprzedzila mnie, ze trzeba byc cierpliwym bo trzeba czekac az paznokiec zrosnie i wtedy dopiero zaczna byc widoczne efekty. Podjalem sie leczenia i to byla najlepsza decyzja. W koncu mam ladne paznokcie i chodze znowu na basen bez wstydu. Polecam bardzo gabinet podologia help, jesli masz jakies problemy ze stopami!

Tomasz

Polecam usługi w gabinecie podologicznym. Pani zna się na swojej profesji i ma ogromną wiedzę na temat stóp i nie tylko.
Podczas wizyty doradzi jak dbać o stopy i również zaproponowała mi indywidualne wkładki do butów oraz klapki projektowanie na indywidualne potrzeby.

Zadzwoń