Diagnostyka leczenie chorób stóp i paznokci
780 084 080

Podologia

Podstawowy zabieg podologiczny

Pedicure medyczny, podstawowy zabieg podologiczny wykonywany regularnie co 4 do 8 tygodni utrzymuje stopy w doskonałej kondycji przez cały rok oraz zapobiega powstawaniu patologicznych zmian w ich obrębie. Aby zapobiec powstawaniu i nasilaniu się problemów ze stopami niezbędna jest profesjonalna opieka podologiczna. Dobór odpowiednich technik leczenia i najlepszych preparatów pozwala utrzymać stopy w zdrowiu, co znacząco wpływa na podniesienie komfortu i jakości ich życia.

Nieprawidłowa pielęgnacja, nieodpowiednie usuwanie zrogowaceń, niewłaściwe obcinanie paznokci, prowadzi w wielu przypadkach do uszkodzeń skóry, która wraz z wiekiem wymaga więcej czasu na regenerację. Zabieg obejmuje Obcięcie, oszlifowanie i opracowanie paznokci i wałów paznokciowych, usunięcie zrogowaceń, modzeli, odcisków, wmasowanie preparatu.  Istotnym elementem każdej wizyty jest wyjaśnienie pacjentowi przyczyn powstania zaobserwowanych zmian, omówienie proponowanej terapii i zaproponowanie działań eliminujących możliwość ich powstawania (ortozy, odciążenia, indywidualne wkładki, obuwie, odpowiednio dobrane preparaty lecznicze i pielęgnacyjne).

 

Skutki braku profilaktyki:

  • Przy zaburzeniach krążenia, paznokcie zazwyczaj stają się nieestetycznie zgrubiałe, przerośnięte, przesuszone, przebarwione, łamliwe i podatne na grzybicę. Wynikiem zaniedbanych paznokci oraz nadmiernych zrogowaceń są bardzo często bolesne deformacje stóp oraz wrastanie i wkręcanie się paznokci.
  • W przypadku cukrzycy, szczególnie obserwujemy zaburzenia czucia i krążenia, także w obrębie stóp. Samodzielna pielęgnacja może okazać się bardzo trudna i mało efektywna. Odpowiednie narzędzia, opracowanie płytki paznokcia oraz diagnoza pozwolą utrzymać stopy w dobrej kondycji.
  • Cienka skóra jest bardziej wymagająca i traci naturalną barierę ochronną. Profilaktyczne zabiegi podologiczne oraz dobór odpowiednich i profesjonalnych preparatów, pozwolą utrzymać stopy w zdrowiu, bez ryzyka obtarć czy uszkodzeń naskórka.

Zadzwoń do nas

780 084 080

Twój plan leczenia jest zaprojektowany z myślą o stałym postępie, a każda faza jest szybko wdrażana.

Zadzwoń